Bohaterowie

Bailey Dorian

Wysoki szatyn o wiecznie roześmianych, błękitnych oczach. Ma delikatne rysy twarzy i w oczach Lily wygląda przez to wyjątkowo niewinnie i dziecięco. Usta są zbyt duże w porównaniu do małego nosa, lecz nie odejmuje mu to urody, podobnie jak zbyt długie, brązowe włosy, opadające na oczy. Chodzi na siódmy rok w Hogwarcie i należy do Ravenclawu. Jego ojciec jest czarodziejem i ma swój sklep na Pokątnej, natomiast matka – mugolka – pracuje jako nauczycielka języka angielskiego. Chłopak odziedziczył po niej ogromne zamiłowanie do książek.

Black Regulus

Młodszy z braci Black. Jest niesamowicie podobny do Syriusza, jednak różni ich kolor oczu (u Regulusa są ona brązowe) i rzecz jasna poglądy, choć sam Regulus nie pała wybitną nienawiścią do osób mugolskiego pochodzenia. Podobnie jak starszy brat, jest obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru, choć w jego przypadku jest ono nieco bardziej ironiczne. Należy do Slytherinu i uczęszcza na szósty rok. Dość często kłóci się z bratem, ale, mimo że tego nie okazuje, bardzo mu na nim zależy i jego ucieczka z domu mocno nim wstrząsnęła.

Black Syriusz

Starszy z braci Black. Ma czarne, zbyt długie włosy, które zawadiacko opadają mu na szare oczy, i ostre rysy twarzy. Gra w drużynie Quidditcha na pozycji Obrońcy. Należy do grupki psotników, którzy nazywają siebie Huncwotami. Obdarzony jest niezwykłym poczuciem humoru, a wyglądem zdobył serca połowy dziewczyn z Hogwartu. Pod koniec szóstego roku, zdał sobie sprawę, że podobają mu się również mężczyźni. Pała ogromną niechęcią do Kate i Marie i głównie z tego powodu postanowił pomóc pannie Evans w ponownym zdobyciu serca Pottera. Interesuje się muzyką, potrafi grać na fortepianie i gitarze oraz ma dość przyjemny głos, jednak jego śpiew usłyszeć mogą jedynie bliscy przyjaciele.

Carter Alicja

Podczas wakacji przed siódmym rokiem miejsce jej długich, blond loków zajęły czarne, krótkie włosy. Dziewczynie od dawna podoba się Frank Longbottom, jednak ten na każdym kroku daje jej do zrozumienia, iż jest ona dla niego jedynie przyjaciółką. Od pierwszego roku przyjaźni się z Lily Evans, podobnie jak ona nie przepada za Huncwotami. Jej ulubionym przedmiotem są zaklęcia oraz zielarstwo. Jest raczej niespokojną duszą i nie przepada za nauką.

Davies Marie

Dzieli dormitorium z Lily, Alicją, Marleną i Kate, jednak tylko z tą ostatnią łączy ją bliższa przyjaźń. Jest nieco zbyt naiwna, a jej wadą jest rozpuszczanie nieprzyjemnych plotek, lecz nie jest złą osobą. Ma długie, blond włosy, które zazwyczaj zaplata w prostego warkocza. Charakteryzuje ją upartość i talent do numerologi. Dość często zmienia chłopaków, którzy z powodu jej urody są nią mocno zauroczeni.

Evans Lily

Główna bohaterka opowiadania – to właśnie jej oczami widzimy całą historię. Jest drugą i jednocześnie najmłodszą córką państwa Evans. Razem z rodzicami i siostrą mieszka w Londynie. Z Petunią nie łączą ją żadne bliższe stosunki i właściwie dziewczyna nauczyła się ignorować jej wrogie zaczepki dotyczące magii. Ma ciemnorude, długie włosy i uderzająco zielone oczy. Cechuje ją ogromna upartość. Przyjaźni się z Dorcas, Regulusem, Marleną i Remusem. Jej ulubionym przedmiotem są eliksiry oraz transmutacja.

Evans Petunia

Jest o rok starszą siostrą Lily, jednak nie posiada ona magii i chodzi do zwykłej, mugolskiej szkoły. W wieku szesnastu lat bez pamięci zakochała się w Vernonie i niebawem została jego dziewczyną. Nienawidzi swojej siostry, jednak w głębi serca nie przestała jej kochać. Mimo to nigdy nie szczędzi jej raniących słów.

Longbottom Frank

Powszechnie lubiany i dość popularny uczeń siódmego roku. Jest świadomy uczuć Alicji, jednak nigdy nie dał jej nadziei na cokolwiek więcej, gdyż dziewczyna jest dla niego tylko przyjaciółką.

Lupin Remus

Bez pamięci zakochany w szkolnym podrywaczu oraz swoim najlepszym przyjacielu, Syriuszu Blacku, który kompletnie tego nie dostrzega i na każdym kroku rani chłopaka. Remus jest jednym z najlepszych uczniów, ma bardzo spokojne usposobienie. Jest również bardzo związany z rodzicami, którzy nie wyrzekli się go, mimo jego likantropii. Chłopak niczego nie obawia się bardziej, niż ich reakcji na fakt, że podobają mu się chłopcy.

McKinnon Marlena

Uczennica siódmego roku, dobra koleżanka (lecz nie przyjaciółka) Lily. W trakcie ostatniego roku zachorowała i musiała przerwać naukę. Cechuje ją inteligencja i wyrozumiałość. Do tego jest bardzo spostrzegawcza. Bywa samotna, w szkole nie znalazła żadnej bliżej przyjaciółki, choć darzy sympatią niemal wszystkich. Grała w drużynie Quidditcha.

Meadowes Dorcas

Najlepsza przyjaciółka Lily. Długo chorowała, Uzdrowiciele nie dawali jej wielkich szans, jednak dzięki uporowi rodziców wróciła do zdrowia. Jest bardzo pozytywnie nastawioną do życia osobą, lubi dbać o swój wygląd, choć nie jest to najważniejsza rzecz w jej życiu. Nie ma chłopaka, jednak często chodzi na randki. Odkąd wróciła do Hogwartu, musi znosić zaloty Petera, który jest dla niej wyłącznie dobrym kolegą.

Miller William 

Nowy nauczyciel Obrony Przed Czarną Magią. Przez większość dziewcząt uważany za ideał mężczyzny. Zna się na tym, co robi, a jednocześnie jest bardzo surowy. W pewnym momencie nawiązuje romans z jedną z uczennic.

Morris Kate

Przez jakiś czas chodziła z Jamesem. Nie przepada za Lily, jednak nie jest to żadna poważna niechęć. Uwielbia wróżbiarstwo i wiąże z nim swoją przyszłość.

Pettigrew Peter

Jeden z Huncwotów. Od jakiegoś czasu jest zauroczony Dorcas, choć podejrzewa, że nie ma u dziewczyny szans. Lubi astronomię i zielarstwo, i, oczywiście jak na Huncwota przystało, kocha wycinać kawały.

Potter James

Również należy do grupy Huncwotów. Cechuje go ogromne poczucie humoru. Od dawna jest zakochany w Lily Evans, jednak podczas siódmego roku postanawia sobie odpuścić dziewczynę, która wyraźnie nie jest nim zainteresowana. Gra w drużynie Gryffindoru na pozycji Szukającego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *